11 Haz 2016

37. Dünya Amatör Go Şampiyonası sonuçlandı

37. Dünya Amatör Go Şampiyonası, 4-9 Haziran 2016 tarihleri arasında Çin'in Wuxi kentinde düzenlendi. Toplam sekiz turlu olarak gerçekleştirilen şampiyonada 54 ülkeden toplam 55 oyuncu mücadele etti.

Şampiyonayı, karşılaştığı sekiz rakibini de yenmeyi başaran Çin temsilcisi Baoxiang Bai (8d) kazanırken, altıncı turda Bai'ye kaybeden ancak diğer maçlarını kazanan Koreli Kibaek Kim (6d) ise ikinci oldu.

Altı galibiyetli oyuncular arasından Tayvan'lı oyuncu Chia Cheng Hsu (7d) yüksek SOS puanı elde ederek üçüncü oldu. Altı galibiyete sahip olan diğer oyuncular ise şu şekilde sıralandı: 4. Andrii Kravets (6d, Ukrayna), 5. Satoshi Hiraoka (8 dan, Japonya), 6. Csaba Mero (6d, Macaristan), 7. Dusan Mitic (6d, Sırbistan), 8. Cristian Pop (7d, Romanya).

Emre Polat
Şampiyonada Türkiye'yi temsil eden Emre Polat (4d), toplamda dört galibiyet elde ederek 31. oldu.

Polat, ilk üç turda karşılaştığı Portekizli (Pimenta, 5k), Güney Afrikalı (Davies, 3d) ve Singapurlu (Yue, 5d) rakiplerini peş peşe mağlup ettikten sonra, Endonezyalı (Fitrah, 5d), Lüksemburglu (Heiser, 6d), Alman (Kraemer, 6d) ve Avusturyalı (Suntinger, 3d) rakiplerine peş peşe mağlup oldu. Polat, son turda ise Norveçli rakibini (Sannes, 3d) yenerek dört galibiyete ulaştı.

Şampiyona ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye, tam sonuç listesine ve şampiyona fotoğraflarına Uluslararası Go Federasyonunun yayın organı RANKA Online'dan ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder