9 Eyl 2015

Uluslararası Amatör Eşli Go Şampiyonası Türkiye elemesi

4-8 Aralık 2015 tarihleri arasında Tokyo, Japonya'da düzenlenecek olan Uluslararası Amatör Eşli Go Şampiyonası'na Türkiye katılımcısının belirlenmesi için bir eleme turnuvası düzenlenecek.

Türkiye Go Oyuncuları Derneği (TGOD) tarafından yapılan açıklamada, Şampiyonaya Türkiye'den katılımcı olacağına dair resmi yazının çok kısa süre önce bildirildiği, iki hafta içerisinde ise ulusal temsilcinin belirlenmiş olması gerektiği belirtildi. Bu nedenle, ulusal seviyede bir eşli go şampiyonası düzenlenmesi yerine, Şampiyona tarihlerinde Tokyo'ya gidebilecek durumda olup seyahat ücretinin %50sini karşılayabilecek durumda olanların katılacağı bir eleme yapılacak. Bu şartları sağlayan oyuncuların 11 Eylül 2015 Cuma günü saat 17:00'ye kadar TGOD yönetim kuruluna başvurması gerekiyor.

Türkiye, bu sene Avrupa Eşli Go Puan Listesinde 2. sıraya yükselerek, Avrupa'dan Şampiyonaya katılacak takımlar arasına girmeyi başarmıştı.

Eşli Go, iki oyuncudan oluşan takımların go tahtasındaki mücadelesine dayanan bir go oyunu müsabakası tipi. Resmi eşli go turnuvaları geleneksel olarak bir kadın bir de erkek oyuncudan oluşan takımlar ile gerçekleştiriliyor. Türkiye, Uluslararası Amatör Eşli Go Şampiyonası'na en son 2009 yılında Neslihan Güç-Hüsrev Aksüt çifti ile katılmıştı.

1 yorum:

  1. bu senede Hataycan Özgür ve Seval Altuğ turnuvaya katıimıştır .İlgili haberieri yayıniarsanız seviniriz.

    YanıtlaSil