28 Ağu 2015

10. İzmir Go Turnuvası sonuçlandı

İzmir Go Oyuncuları Derneği'nin düzenlemiş olduğu 10. İzmir Go Turnuvası'na Türkiye'nin farklı kentlerinden 66 go oyuncusu katıldı. Kategorili bir şekilde gerçekleştirilen turnuvada, 4d-1d seviye aralığındaki oyuncuların yer aldığı aydınlanma kategorisinde ilk dört oyuncu aynı galibiyet sayısına sahip olarak, eşitlik bozucu olarak kullanılan SOS (rakiplerin puanları toplamı) ve SOSOS (rakiplerin rakiplerinin puanları toplamı) puanlarına göre sıralandı.

Buna göre, turnuvayı Emre Polat (4d) birinci bitirirken, Polat'ı 4. turda yenme başarısını gösteren Kaan Malçok (2d) ikinci oldu. Aynı galibiyet sayısına sahip oyunculardan Altan Kuntay (2d) ve Tuğkan Eren (2d) ise 3. ve 4. oldular.

1k-5k seviye aralığındaki oyuncuların yer aldığı "uzun bir yaşam" kategorisinde Çağlayan Duman 5 galibiyetle, 6k-11k seviye aralığındaki oyuncuların yer aldığı "hayat dersi" kategorisinde Cem Çelik 4 galibiyet ve SOS puanı ile, 13k-17k seviye aralığındaki oyuncuların yer aldığı "başarılı insan ilişkileri" kategorisinde Mahmut Genç 5 galibiyetle, 18k-25k seviye aralığındaki oyuncuların yer aldığı "güzel arkadaşlıklar" kategorisinde ise Emrah Yıldız 5 galibiyetle birinci oldular.

Turnuva tam sonuç listesine Avrupa Go Veritabanı'ndan ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder