26 Şub 2017

2017 Türkiye Playoff Turnuvası sonuçlandı

Ülkemizi Kore Başbakanlık Kupasında ve Dünya Amatör Go Şampiyonası'nda temsil edecek iki oyuncunun seçilmesi için düzenlenen 2017 Türkiye Playoff Turnuvası 18-19 Şubat’ta İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde gerçekleştirildi.

Turnuvaya 2016 yılı içerisinde playoff puanı dağıtan turnuvalarda en yüksek puanı toplayan sekiz oyuncu; Birand Adal, Hakkı Burak Güner, Doğaç Köse, Kerem Karaerkek, Hataycan Özgür, Altan Kuntay, Fatih Sulak ve İlyas Tangüler katıldı.

İlk gün Birand Adal-İlyas Tangüler, Hakkı Burak Güner-Fatih Sulak, Doğaç Köse-Altan Kuntay, Kerem Karaerkek-Hataycan Özgür karşılaşmalarından Birand Adal, Fatih Sulak, Altan Kuntay ve Kerem Karaerkek galibiyetle ayrıldı.

İkinci gün gerçekleşen ikinci turda, ilk turda kaybeden oyunculardan Hakkı Burak Güner-Doğaç Köse ile eşleşirken Hataycan Özgür-İlyas Tangüler ile oynadı. Bu maçlardan Hakkı Burak Güner ve İlyas Tangüler galibiyetle ayrıldı. İlk turda kazanan oyunculardan Fatih Sulak-Altan Kuntay, Birand Adal-Kerem Karaerkek eşleşirken Fatih Sulak ve Birand Adal maçlarından galibiyetle ayrıldı.

İkinci turdan sonra, final oynayacak oyuncuların 2017 yılında ülkemizi Dünya Amatör Go Şampiyonasında ve Kore Başbakanlık Kupasında temsil edecek oyuncular olacağı TGOD playoff yönergesi gereği kesinleşti.

Birand Adal - Fatih Sulak
Sıralamaların kesinleşeceği üçüncü ve son turda 7.-8.lik maçını Hataycan Özgür-Doğaç Köse, 5.-6.lık maçını Hakkı Burak Güner-İlyas Tangüler, 3.-4.lük maçını Altan Kuntay-Kerem Karaerkek, 1.-2.lik maçını Birand Adal-Fatih Sulak oynadı. Hataycan Özgür, Hakkı Burak Güner, Kerem Karaerkek ve Birand Adal’ın galibiyetlerinden sonra turnuva sonlandı.

Turnuva sonunda sıralama aşağıdaki şekli ile gerçekleşti:

1. Birand Adal
2. Fatih Sulak
3. Kerem Karaerkek
4. Altan Kuntay
5. Hakkı Burak Güner
6. İlyas Tangüler
7. Hataycan Özgür
8. Doğaç Köse  


Haberi hazırlayan: H. Burak Güner

1 yorum:

  1. Keşke herkes herkesle oynayıp en çok galibiyet alanlar gitseydi.. insei maçları gibi.. Giden arkadaşları tebrik ederim.

    YanıtlaSil