11 Oca 2015

Özgür Değirmenci İstanbul Go Şampiyonu unvanını elde etti

10 Ocak 2015 tarihinde oynanan İstanbul Go Şampiyonluğu unvanı karşılaşmalarının 3.sünde Ertuğ Akkol'u (1d) yenmeyi başaran Özgür Değirmenci (3d), seride 3-0 öne geçerek 1. İstanbul Go Şampiyonu unvanını almaya hak kazandı.

2013 yılındaki İstanbul Şehir Turnuvalarındaki başarılara göre finale kalma hakkı elde eden oyuncular arasında birinci olarak İstanbul Go Oyuncuları Derneği adına unvan sahibi Akkol ile karşılaşma hakkı elde etmişti. İlk iki maç 2014 yılının ilk yarısında gerçekleştirilmiş, ancak üçüncü maç için uygun bir dönem ayarlanamamıştı. Dolayısıyla, 10 Ocak tarihinde yapılan karşılaşma, aslında 2013 yılı İstanbul Go Şampiyonunu belirlemek içindi.

Değirmenci ve Akkol, karşılaşma sonrasında oyunu inceliyorlar
Bu nedenle, unvan sahibi olan Değirmenci, 2014 İstanbul Go Şampiyonası finallerinde birinci olacak oyuncu ile İstanbul Go Şampiyonu unvanını korumak için bu sene içerisinde yine beş maçlık bir go mücadelesine girişecek.

İstanbul Go Şampiyonluğu unvanı mücadeleleri ve İstanbul Şehir turnuvaları serisi, iki yıldır İstanbul'daki go yaşantısına hareket kazandırdı ve kentte çok sayıda yerel turnuva düzenlenmesini sağladı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder