12 Kas 2014

Avrupa Takım Şampiyonası: Türkiye 3 Danimarka 1

Türkiye ulusal go takımı, Avrupa Takım Go Şampiyonasında karşılaştığı Danimarka'yı 3-1 mağlup etti. 10 ve 11 Kasım 2014 tarihlerinde IGS üzerinden oynanan maçlarda, ulusal takım oyuncularından Emre Polat (5d), Kıvanç Doğanay (3d) ve Altan Kuntay (2d) rakiplerine karşı kazanırken, ilk ulusal maçına çıkan Birand Adal (1d) ise rakibine karşı kaybetti.

Oldukça güçlü oyunculardan kurulu bir takımla maça çıkan Danimarka'da ilk üç masa 4d seviyesinde oyunculardan oluşmaktaydı. Buna karşın, Türkiye takımının ilk üç masasında yer alan oyuncuların elde ettiği galibiyetlerde, Türkiye masadan 3-1 lik galibiyetle ayrılmayı başardı.

Ulusal takımın ilk galibiyeti Emre Polat 10 Kasım'da, ikinci galibiyetini ise Altan Kuntay ise 11 Kasım'da rakiplerine karşı terk ile kazanarak elde etti. 11 Kasımda oynanan diğer karşılaşmada Birand Adal'ın kaybetmesi, geriye son kalan Kıvanç Doğanay'ın maçını oldukça önemli hale getirdi. Doğanay, oyun sonuna önde girmesine karşın, rakibinin puan dengesini kurmasıyla kendisini çekişmeli bir oyun sonu mücadelesinin içerisinde buldu. Çok çekişmeli geçen karşılaşma sonunda Doğanay güçlü rakibini 1,5 puan fark ile yenmeyi başardı ve Ulusal takımın 3-1lik galibiyetini ilan etti.

Bu sonuçla, B ligindeki ilk galibiyeti elde eden Türkiye, ligdeki toplam puanını da 4'e çıkararak 6. sıraya yükseldi.

Karşılaşmanın oyun kayıtlarına ve B Ligi puan durumuna aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz:

Polat-Rasmussen U.
Doğanay-Rasmussen J.
Kuntay-Heshe
Adal-Marquardsen

B Ligi puan durumu

1 yorum:

  1. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

    YanıtlaSil