11 Eyl 2012

Avrupa Takım Go Şampiyonası kuraları çekildi

Pandanet sponsorluğunda Avrupa Go Federasyonu tarafından düzenlenen Avrupa Takım Go Şampiyonası'nın 2012-2013 sezonu kuraları çekildi.  Dokuz turlu olarak düzenlenecek şampiyonada ilk maçlar 18 Eylül 2012'de son maçlar ise 14 Mayıs 2013'de yapılacak. A grubunda yer alan ülkeler arasında sıralamada ilk dörde girenler Temmuz 2013'de Polonya'da yapılacak olan Avrupa Go Kongresi'ndeki finale katılmaya hak kazanacak. Bu sene Şampiyona'da toplam 30 takım üç ligde (A, B, C) mücadele edecek. Fikstüre göre Türkiye ulusal takımı ilk maçını Kazakistan ile 2 Ekim 2012'de yapacak.Avrupa Takım Go Şampiyonası, 2010 yılından beri düzenlenmekte olan, ve Avrupa Go Federasyonu'na üye ülkelerin ulusal takımları ile Pandanet Internet Go Server (IGS) üzerinden yaptıkları maçlar ile yürüyen üç ligli bir sistem. Türkiye, üç ligli Şampiyona'da C ligi'nde yer alıyor. Ulusal takımımız, 2010-2011 sezonunda 10 takım arasından 3., geçtiğimiz sene ise 11 takım arasından 4. olarak bir üst lige çıkma şansını kıl payı kaçırmıştı.

Henüz ulusal takımların oyuncuları açıklanmamış olsa da, şimdiden Türkiye ulusal takımına başarılar diliyoruz ve bu sene grupta ilk ikiye girerek bir üst lige çıkma şansına erişmesini umuyoruz.

Şampiyona ile ilgili bilgilere, ulusal takımların listesine, lig fikstürüne ve geçtiğimiz sezonların sonuçlarına http://pandanet-igs.com/communities/euroteamchamps/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder