28 Haz 2012

Usta eğitmenler go kampında!

Türkiye Go Oyuncuları Derneği (TGOD) tarafından 10-18 Ağustos 2012 tarihleri arasında Kelebekler Vadisi'nde (Muğla) düzenlenecek olan 2012 TGOD Go Yaz Kampı'na eğitmen olarak ikisi profesyonel birisi yüksek amatör dan seviyesinde üç usta oyuncunun eğitmen olarak katılacağı bildirildi.

Kim Seung-jun (9p)
Diana Koszegi (1p)
Dusan Mitic (6d)

2012 Go kampına katılacak olan profesyonel oyuncular olan Koreli Kim Seung-jun (9p) ve Macar Diána Kőszegi (1p), Türk go oyuncularının aşina oldukları isimler. Kore'de BIBA (Blackie'nin Uluslararası Baduk Akademisi) isminde bir go okulunun da sahibi olan iki pro oyuncu, 2009 yılında İzmir'de, 2010 yılında ise Çanakkale'de düzenlenen go kamplarına da eğitmen olarak katılmışlardı. Daha sonra Türkiye'den bazı oyuncular ise iki pro oyuncunun Kore'deki okullarında eğitimlere katıldılar. Her iki profesyonel oyuncu da  Türkiye'de sevilmekteler ve kamp düzenleyicisi Gözde Taşkın'ın da dediği gibi "Eğitmenlerimiz gerçekten harikalar. Go oyununa dair güzel ve doğru hamleleri anlattıkları derslerde şiir dinler, müzik dinler gibi hissediyor insan". Kamp eğitmenlerinden Sırp amatör go oyuncusu Dusan Mitic (6d) ise Avrupa'nın en güçlü oyuncuları arasında yer alıyor. Mitic bir süredir go oyununu geliştirmek için Güney Kore'de bulunuyordu. Bu onun Türkiye'de katıldığı ikinci go kampı olacak. Mitic daha önce 2010 yılında düzenlenen go kampında eğitimci olarak yer almıştı.

TGOD Go Yaz Kampı'na kayıtlar halen devam etmekte, ancak indirimli kayıt süresi 1 Temmuz'da sona erecek. Kayıt yaptırma konusunda gerekli bilgi için tıklayınız.

Editör'ün notu: 
Eğitmen oyuncuların fotoğrafları aşağıdaki sitelerden alınmıştır: 
http://gogameworld.com/gophp/playerinfo.php?id=72 
http://www.koreatimes.co.kr/www/news/include/print.asp?newsIdx=17821 
http://beginningpath.blogspot.com/2011/08/my-egc-review.html

1 yorum: